• Prihlášky

• Oznamujeme rodičom, ktorí prihlásili deti od septembra do ZUŠ elektronicky či osobne, že ich prihlášku evidujeme. Prvý septembrový týždeň si môžete prísť zadeliť rozvrh hodín. V prípade zmeny Vás budeme na webe školy informovať.

• Obnovenie vyučovania na ZUŠ od 1.6.2020

• ZUŠ Krásno nad Kysucou obnovuje vyučovanie od 1.6.2020 zatiaľ iba v individuálnej forme, t.j. v hudobnom odbore. Skupinové vyučovanie zatiaľ nie je možné realizovať. Ide o preventívne opatrenie proti ochoreniu COVID19.

• Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania v Základnej umeleckej škole v Krásne nad Kysucou od 1.6.2020 do konca školského roka 2019/2020

•

Prevádzka a vnútorný režim Základnej umeleckej školy v Krásne nad Kysucou do konca školského roka 2019/2020

- Vyučovanie v ZUŠ sa obnovuje iba v individuálnom vyučovaní s jedným žiakom.

- Pri prvom nástupe do práce všetci zamestnanci ZUŠ vyplnia dotazník o zdravotnom stave.

- Na základe zisteného záujmu o návrat žiaka do ZUŠ medzi zákonnými zástupcami, vypracujú pedagógovia nové rozvrhy vyučovania na mesiac jún.

- Pedagógovia zabezpečia po dohode so zákonnými zástupcami žiakov, aby žiakov privádzali a odvádzali iba rodinní príslušníci , ktoré so žiakom žijú v spoločnej domácnosti.

- Poverený pedagogický zamestnanec zabezpečuje zdravotný filter pre prichádzajúcich zamestnancov a žiakov meraním teploty bezdotykovým teplomerom.

Zákonní zástupcovia :

- Privádzajú a odvádzajú  dieťa na vyučovanie , nevstupujú do budovy ZUŠ.

- Predkladá pri prvom nástupe žiaka do ZUŠ ,alebo po každom prerušení, písomné vyjadrenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (pod textom na stiahnutie).

- V prípade, že u dieťaťa ja podozrenie alebo je potvrdené ochorenie COVID-19,bezodkladne o tom informuje učiteľa a riaditeľa ZUŠ. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie karantény, ak bola  dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom . Za takýchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.

Organizácia výchovno-vzdelávacieho procesu :

- Účasť na vyučovaní je dobrovoľná.

- Učitelia vo svojich rozvrhoch vyznačia, ktorých žiakov vzdelávajú prezenčne a ktorých dištančne.

- Do konca šk.roka 2019/2020 sa nebudú konať koncerty ani triedne besiedky ani iné spoločné a hromadné akcie .ZUŠ v mesiaci jún neorganizuje exkurzie ani návštevy koncertov.

Opatrenia na prevenciu ochorenia COVID-19

- Pri ceste do školy sa sprevádzajúce osoby a žiaci riadia opatreniami ÚVZ SR a pokynmi RÚVZ.

- Sprevádzajúce osoby sa vo vnútorných priestoroch školy nepohybujú.

- Poverený zamestnanec školy dohliada nato, aby sa vo vnútorných a pred vonkajšími priestormi školy minimalizoval kontakt medzi osobami.

- Poverený zamestnanec školy meria teplotu prichádzajúcim žiakom a zamestnancom školy.

- Po vstupe do budovy si  všetky osoby dezinfikujú ruky , dezinfekcia je umiestnená na stene na prízemí a 1. poschodí.

- Žiak si odchádza umyť ruky bežným spôsobom ,používa tekuté mydlo z dávkovača a jednorazové papierové utierky.

- Po vstupe do triedy , učiteľ dezinfikuje žiakovi ruky , pred ním dezinfikuje hudobný nástroj

- Po ukončení vyučovacej hodiny, učiteľ vydenzifikuje kľučky na dverách učebne.

- Všetky osoby  vo vnútorných priestoroch školy používajú rúško na prekrytie dýchacích ciest.

- Pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci školy nosia rúško alebo ochranný štít.

- Rúško môžu zložiť žiaci i učitelia iba v triede, kde sa združujú iba oni pri individuálnej výučbe.

- V miestnosti ,v ktorej sa uskutočňuje vyučovanie je zabezpečené časté vetranie.

- Dôkladné čistenie všetkých miestností ,v ktorých sa žiaci zdržiavajú sa vykonáva vírucidnými prostriedkami raz denne.

- Čistenie toaliet a zábradlí sa vykonáva dvakrát za deň vírucidnými prostriedkami.

V Krásne nad Kysucou 29.5.2020

Nižšie priložený dokument treba vytlačiť, vyplniť rodičom a priniesť do ZUŠ. Je možného podpísať ho (rodičom) i pri vstupe do budovy, čo bude zabezpečovať denná služba.

• Prijímacie skúšky a zápis do ZUŠ Krásno nad Kysucou

• Riaditeľstvo Základnej umeleckej školy v Krásne nad Kysucou oznamuje rodičom a deťom, že v dňoch od 4. do 26. júna 2020 budú prebiehať PRIJÍMACIE SKÚŠKY a ZÁPIS do:

- hudobného odboru, v ktorom môžu študovať hru na:

klavíri

akordeóne

husliach

zobcovej flaute, klarinete, saxofóne

gitare

violončele

bicích nástrojoch

spev

na cimbale