• Nástup žiakov 1.stupňa ZŠ do ZUŠ od 8.2.2021

• Z rozhodnutia ministerstva školstva nastupujú od 8.2.2021 do ZUŠ žiaci 1.stupňa ZŠ (1.-4.ročník). Avšak toto neplatí pre žiakov navštevujúcich hodiny spevu a akéhokoľvek dychového nástroja. Tí pokračujú aj naďalej v dištančnej forme výučby (online). Taktiež žiaci 2.stupňa a žiaci stredných škôl pokračujú naďalej v dištančnej forme výučby.

Skupinová výučba (výtvarná, tanečná, hudobná náuka atď.) sa naďalej vyučujú len dištančne.

V zmysle uznesenia vlády a vyhlášky ÚVZ bude však potrebný negatívny test aspoň jedného zákonného zástupcu dieťaťa ( žiaci sa netestujú, testuje sa len rodič). Od pondelka 8.2. musí zákonný zástupca, prípadne prostredníctvom dieťaťa, predložiť triednemu p. učiteľovi pri vstupe do budovy čestné prehlásenie, že jeden zo zákonných zástupcov bol pretestovaný s negatívnym výsledkom (čestné prehlásenie je zavesené na stránke našej školy v časti Dokumenty / Pre verejnosť).

V prípade nepredloženia čestného prehlásenia nemôže dieťa nastúpiť do školy.

Zamestnanci školy – pedagógovia, nepedagogickí zamestnanci, musia mať takisto negatívny PCR alebo antigénový test nie starší ako 7 dní. Test platí 7 dní.

Testovanie v Krásne nad Kysucou je počas tohto víkendu možné v čase od 9,00 do 16,00 hod. (obed 12,30 – 13,00) nasledovne:

1. MOM na námestí s registráciou na stránke: https://korona.gov.sk/

2. MOM  - zdravotné stredisko – bez registrácie

3. ZŠ pavilón B – len v sobotu 6.2.2021 - bez registrácie

Sledujte stránku mesta, kde budú poskytnuté aktualizované informácie o testovaní počas tohto víkendu.

• Základná umelecká škola Krásno nad Kysucou
        • 041 43 85 242, 0910 667 405